Doç. Dr. Mehmet Ali Eroğlu – Konferans ve Workshop (27-28 Kasım 2019)

Fakültemiz ve Milli Eğitim Bakanlığı Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Geleneksel Türk Sanatlarının yeni nesillere tanıtılması amacıyla düzenlenen ‘Liseden Üniversiteye Sanat Köprüsü Projesi’ kapsamında, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Eroğlu27 Kasım 2019 Çarşamba günü Saat: 10.00‘da fakültemiz Mavi Amfi’de “Geleneksel Türk Sanatları” başlıklı bir konferans verecektir.

Proje kapsamında 28 Kasım 2019 Perşembe günü Saat: 10:00-12.00 arasında Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencilerinin de katılımıyla aynı konuda bir workshop düzenlenecektir. Gülveren Anadolu Lisesi ve Antalya Ticaret Borsası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin konuk olacağı konferans ve workshop etkinliğine ilgi ve katılımlarınızı bekliyoruz.

0

Misyon

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin misyonu, ülkemizin ve bölgemizin sahip olduğu tarihsel ve kültürel altyapıyı, güncel gelişmeler çerçevesinde yorumlayan, yüksek nitelikli akademik programları kurgulamak; bu programlar ile evrensel düzeyde sanat ve tasarım ürünleri ve bilgisi üreten sanatçılar, tasarımcılar ve akademisyenler yetiştirmek; toplumsal veriler ve ihtiyaçların sanat ve tasarım ürünlerine dönüşümüne katkı sağlamak; toplumun sanatsal, sosyal ve kültürel gereksinimlerini en üst düzeyde karşılamak; evrensel düzeyde kültür ve sanat alışverişini gerçekleştirebilmektir.

Vizyon

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, eğitim, öğretim, araştırma, sanat ve tasarım alanlarında kaliteyi sürekli iyileştiren, toplumsal sorunlara ve çevreye duyarlı, girişimci, sanat ve tasarım alanındaki etkinlikleri ve ürünleri ile evrensel düzeyde eğitim veren bir kurum; gerekli akademik ve idari kadrolar ile birlikte teknik donanım ve mekânsal imkânlara sahip bir Fakülte olmayı hedeflemektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0 242 310 62 11/62 97 - Öğrenci İşleri
Tel: 0 242 310 62 00 - Özel Kalem