Fotoğraf Yarışması Dereceye Girenler

Pandemi sürecinde 14-17 yaş grubundaki lise öğrencilerine deniz ve kültür alanında yeni bir ufuk açmak ve kıyısında yaşadığımız Akdeniz’in doğal ve kültürel miras değerleri üzerinde farkındalık oluşturmak amacıyla Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı tarafından bir fotoğraf yarışması düzenlenmiştir. Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü ile Fotoğraf Bölümü tarafından organize edilen bu yarışmada Lise öğrencilerince çekilen fotoğraflar üç kategoride değerlendirilmiştir. Bunlar:

1) Akdeniz Kıyıları Doğa Fotoğrafları yarışması;

2) Akdeniz Sualtı Fotoğraf Yarışması;

3) Akdeniz arkeolojik alanlar fotoğraf yarışması kategorileridir.

Yarışmada dereceye giren Halil Arda Güzelsoy ve Ömer Ege Taymaz, 2022 yılı Mayıs ayında 4 gün Kemer’de ebeveynleriyle birlikte 5 yıldızlı bir otelde konuk edileceklerdir. Dereceye giren öğrencileri tebrik ederiz.  

0

Misyon

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, evrensel sanat felsefesi düşüncesinin önemini kavrayan, ulusal ve uluslararası kültürel değerlerin farkında olan, güncel, toplumsal, sanatsal-bilimsel gelişmelere hâkim ve bu gelişmeleri çağdaş bir vizyonla yorumlayabilen bireyler yetiştirmektir.

Vizyon

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, tüm bölümlerinde sürdürdüğü akademik eğitim-öğretimin yanı sıra sanat ve tasarım alanlarında ulusal ve uluslararası hümanistik ve kültürel değerleri takip eden, güncel sanat algı ve dinamiklerine hâkim, süreç içerisinde edindiği uygulamalı ve kuramsal bilgilerini sanat eserine dönüştürebilme donanımına sahip gençler yetiştirerek, uluslararası düzeyde tercih edilen bir akademik eğitim kurumu olmayı hedeflemektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0 242 310 62 11/62 97 - Öğrenci İşleri
Tel: 0 242 310 62 00 - Özel Kalem